5 komentárov

 1. gotroch  - dňa 07. 03. 2022 o 14:01

  Palo Satko: Prave som to pozeral, vraj sa jednalo o krok na podnet americkej vlady, SŠA zrejme nechceli, aby sa technologie dostali do ruk Ciny.

  https://www.quora.com/What-actions-will-China-take-now-that-Ukraine-has-decided-to-nationalise-the-aircraft-engine-manufacturing-factory-in-Ukraine-that-was-bought-over-by-China-and-not-returning-China-their-money

  Co sa clovek nedozvie… Dnes som sa tiez docital aj ze ruskych paralympionikov vykopli z paralympiady (asi to boli telesne postihnuti agresori) a ze ukrajinci zastrelili vlastneho vyjednavaca (!!!), ktory sa zucastnil na prvom jednani s Ruskom. Asi bol ochotny robit voci Rusku prilis velke ustupky kvoli mieru.

 2. gotroch  - dňa 07. 03. 2022 o 12:00

  Cina sa ukazala ako verny spojenec. To je velka facka pre Ukrajinu.

  • AR  - dňa 07. 03. 2022 o 13:20

   Preložím Vám to do normálnej reči. My Číňania plánujeme kúpiť relevantnú časť z toho čo má ešte v Rusku akú takú cenu, ale myslíme si, že dokážeme vyjednať ešte výhodnejšie ceny. Je preto v našom záujme, aby sa táto vojna ešte chvíľku ponaťahovala…

  • gotroch  - dňa 07. 03. 2022 o 13:39

   Kazdy nech si to interpretuje ako chce. Podpora Ruska v tejto faze vojny (ked uz je jasne ze nebude taka lahka) je uz takpovediac neodvolatelna. Moj osobny odhad je ze takato otvorena podpora moze byt dokonca zlomovym bodom a mat dosah na samotne ruske vitazstvo, Cina je ekonomicky obor s poctom ludi prevysujucim cely zapad europa+amerika. Pred tyzdnom som pisal, ze Rusko nema sancu a je potrebne dat mu moznost vycuvat z konfliktu. Prestavam si byt isty, Rusko je zrejme ochotne zaplatit akukolvek cenu za vitazstvo. A s podporou Ciny mozno nebude az taka velka. Ale ano, nepochybujem o tom, ze Cina si to necha zaplatit, bude mat energie za polovicne ceny oproti zapadu. Iste ste si vsimli aj to, ze aj India odmietla otvorene odsudit Rusko (to je ta krajina s poctom ludi prevysujucim cely zapad europa+amerika). Novy svet, zvykajme si.

  • Palo Satko  - dňa 07. 03. 2022 o 13:45

   činania pred časom zaplatili za podiel v ukrajinskej firme vyrabajucej letecke motory. Lenže ukrajinska vlada predaj zatrhla a peniaze nevratila. Činnia to dali k sudu ako krádež. Takže tolko o „spojenectve“ s Ukrajinou.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.