11 komentárov

 1. Stadearea  - dňa 08. 03. 2022 o 14:06

  @britva. Vďaka za link. Zaujímavé, že v jednej z variánt rátajú s pripojením Zakarpatska ku Maďarsku a nie Slovensku.

 2. Palo Satko  - dňa 04. 03. 2022 o 17:17

  Aaron ukrajinsky preziden v Mnichove celkom neštastne povedal, že Ukrajina by mohla odstupit od Budapeštianskeho memoranda. Čo si napr. Rusi vyložili, že by si mohla vyrobit atomove zbrane. Temer všetko k vyrobe mala k dispozicii.

 3. Mates  - dňa 04. 03. 2022 o 11:01

  1. S istou dávkou kritického myslenia a s prihliadnutím na strohé informácie hysterickej propagandy sa dá predpokladať, že civilistov zomiera relatívne málo. To znamená, že blitzkrieg asi nemohol byť v pláne, pretože bez vysokého počtu civilných obetí by to nebolo možné realizovať. Čo bude ďalej, nevie asi nikto.
  2. Na Ukrajinou kontrolovaných územiach Donbasu vládol teror a ľudia sa naozaj radujú. Deti nepúšťali samé vonku, dokonca vraj boli zamínované niektoré ihriská. Ukrajinská armáda vám len tak na ulici zobrala auto a podobne. Toto mám z pre mňa dôveryhodného zdroja, ale samozrejme bolo by žiadúce tieto informácie overiť z viacerých zdrojov.
  3. V Česku resp. Prahe je rusofóbny hejt oveľa silnejší a celospoločenskejší ako na Slovensku. Vylepovanie ukrajinských vlajok na dvere etnických Rusov, nápisy, poznámky vo firemných mailoch atď. Samozrejme kauza Slavín a s ňou súvisiace nechutné vyjadrenia hulvátov Naďa, Korčoka a Klusa nás výrazne posunuli k pokrokovému Česku.

  • Elstrom  - dňa 04. 03. 2022 o 11:41

   Robíte za peniaze, alebo ste len Putinov užitočný idiot?
   Naozaj ma to zaujíma.

 4. halo  - dňa 04. 03. 2022 o 10:20

  no na ruske weby sa da dostat cez proxace…

 5. Palo Satko  - dňa 04. 03. 2022 o 09:59

  Nikto nečital ani nepočul ruske vojenske plany pre obsadenie Ukrajiny. To čo prezentuje ako ruske zamery su hluposti „expertov“. Druha vec je, že Zelensky je zodpovedny za Ukrajinu a samozrejme je zodpovedny aj za dnešnu vojnu, naivne veriac Zapadu a hlavne USA odmietal rokovat s Ruskom. Čo by sa Zelenskemu bolo stalo, keby uznal realitu: to je že Krym je rusky a že pre mier bude najlepšie, ked Ukrajina bude neutralna a federalna? Vyhnali by ho z Ukrajiny nacionalisti? Podla mna by sa za Zelenskeho postavila nielen armada ale aj väčšina obyvatelov Ukrajiny. Takto ako človek zodpovedny za život každeho Ukrajinca sa Zelensky nemusi citit ludsky dobre, možno pochopil že veril ludom nehodnym a nakoniec sa bude musiet dohodnut na tom, čo už davno mohol mat za sebou. Včerajšie hrdinske prehlasenia a standing ovation v Europarlamente situaciu na Ukrajine a jej buducnost neriešia.

  • halo  - dňa 04. 03. 2022 o 10:22

   okrem Putina, urcite ma aj Zelenskyj zodpovendnost za tu vojnu, rovnako ako dodavanie zbrani Bidenom a spol…, keby bolo vedenie Ukrajiny z hladiska bezpecnosti lojalne k Rusku neprisli by ani o Krym, ktory je strateticky dolezity…

  • Elstrom  - dňa 04. 03. 2022 o 11:42

   Raz sa za tieto klamstvá budete škvariť v pekle.

  • Palo Satko  - dňa 04. 03. 2022 o 11:51

   Elstrom ja som ateista. Mna peklom nestrašte.

  • Aaron  - dňa 04. 03. 2022 o 13:13

   Rusi na ukrajinsku hranicu nenavlacili tolko vojakov len preto, aby si vydupali uznanie Krymu. Preto aj ich poziadavky Krymom zdaleka nekoncili. To by este Ukrajinci prekusli, zrejme aj uznanie DNR a LNR v ich sucasnych hraniciach. Ale Rusaci museli vediet, ze ziadat od Ukrajincov vypratanie celej administrativne doneckej a luhanskej oblasti, cim by vyse miliona ukrajinskych obcanov zrazu skoncili pod vladou „Novoruska“, je nerealne. Rovnako ta „demilitarizacia“ – to by sa prakticky rovnalo strate ukrajinskej suverenity.

  • britva  - dňa 04. 03. 2022 o 21:48

   Komsomolska pravda ponuka „Tri mozne scenare buducej sktruktury Ukrajiny po tzv. ruskej specialnej operacie“. Sice tiez ide o nazor tzv. expertov, ale tentoraz ruskych.

   citajte tu: https://www.kp.ru/daily/27371.3/4552402/

   Clanok sa da pomoocu google prekladacov prelozit do slovenciny.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.