53 komentárov

 1. Palo Satko  - dňa 27. 02. 2022 o 10:51

  Keby som sa ja rozišiel s dlhoročnym priatelom pre politiku, tak by som to nevytruboval do sveta a vlastne asi by som sa iba pre nazor na dianie niekde v cudzine s priatelom nerozišiel. Pisal by som o tom verejne len vtedy, keby som som sa chcel pripoment. Lenže komu? Priatelovi asi už nie, ale skôr nepriatelom môjho prave byvaleho priatela.

  • britva  - dňa 27. 02. 2022 o 13:04

   No hej. Ale ty si nula, respektive tvoj politicky vplyv je nulovy. Miklosko a Carnuogursky su na rozdiel od teba osoby s politickym vplyvom, ktorych spaja disent a politicka prax po roku 89.

   Preto ak ak su ich nazory teraz diametralne odlisne, pricom jeden z nich ich frekventovane ponuka, tak je distanc toho druheho od jeho nazorov nutny. Konecne, Miklosko to jasne povedal, ale putinovsky exponent ako si ty napadne aj jeho moralku. Ludom tvojho typu nic nie je svate.

  • Palo Satko  - dňa 27. 02. 2022 o 17:38

   A kto je zvedavy na nazor Mikloška? Ten je rovnaka nula ako ja. No a ty britva si ešte väčšia nula, lebo sa schovavaš za nick.

  • Liptak  - dňa 27. 02. 2022 o 14:22

   Čarnogursky po 89 prehlásil “ porazili sme komunizmus a teraz pred nami stojí nebezpečný ( ĺavicový) liberalizmus“.
   Čarnogursky je konzistentný ako nikto v slovenskej politike a nemôže za to, že západ opustil svoje kresťanské korene a vydal sa cestou komunizmu.
   Ferko by nás mal informovať, akou cestou sa teda vybral on- že by rovno progresívne?

  • Joe Suly  - dňa 27. 02. 2022 o 22:49

   Lavicovy liberalizmus porazime pomocou ruskeho debilizmu a zmenime sa na krajinu kde jednotlivec nema ziadnu cenu. Neexistuje v Rusku jedna jedina vec, ktora by bola lepsia ako v Europe. Ziadna.

   Carnogursky bojoval proti komunizmu aby po rokoch presadzoval inu formu totalitne ruskej diktatury. Aka to karikatura.

  • Palo Satko  - dňa 28. 02. 2022 o 09:07

   Suly,
   Vlaky maju lepšie. Ked dojdeš na stanicu tak ten vlak naozaj je pristaveny a pôjde, lebo maju rušnovodiča. Dokonca pôjde načas, lebo maju hodinky. Viezol som sa 600 kilometrov priemerkou 220 a došiel na minutu presne. Ked idem z Bratislavy do Pezinka čo je dvadsat kilometrov, bud vlak nejde vôbec, alebo ho pristavia neskoro, alebo niekde v Jury čaka na nejake čudo a preto stoji a meška.

  • Polovník  - dňa 28. 02. 2022 o 10:30

   Palo Satko, Miklosko urcite nie je nula, ako nizsie pisete. Miklosko je verejne cinny clovek, na ktoreho nazoroch mnohym zalezi, ci sa vam to paci alebo nie. A ktory je aj vdaka svojim skorsim postojom s Carnogurskym spajany, pricompostoje Mikloska ako aj postoje inych prislusnikov elity nasho národa (elity v dobrom aj zlom) formuju a ovplyvnuju postoje naroda ako takeho. Dnes je doba, ked sa treba verejne vyjadrit, povedat kto kde stoji. Kto mlci, teb svedci. Aj preto ocenujem Mikloskov postoj. Carnogursky je pomyleny stary muz, od ktoreho sa zial v tak vaznej chvili, ako dnes, musia aj priatelia, ak su stale pritomni ako on vo verejnom priestore, distancovat. To nie je o nepriatelstve, ale o pomenovani neprijemnej, ale potrebnej pravdy.

  • Palo Satko  - dňa 01. 03. 2022 o 08:57

   A čo mu branilo napisat Zdravicu Ukrajincom, alebo pozvat Ukrajincov na Posedenie pri samovare? Namiesto toho tu picol osobny problem.

 2. Maria  - dňa 27. 02. 2022 o 09:42

  Skoda, pan Miklosko. Vojna neprinasa nic dobre. A to nie len v krajine, kde sa bojuje, ale aj daleko za hranice medzi zbytok ludstva. Pan Boh nerozdeluje, Pan Boh spaja. Prosim nedajme sancu Zlemu1

 3. MUDr.Peter Lauko  - dňa 27. 02. 2022 o 07:53

  Je to jeden zo smutných dní v mojom postpolitickom živote. Ján Čarnogurský, ktorého som si hlboko vážil pre jeho disidentský postoj v čase komunizmu a po roku 1989, sa zbláznil rovnako ako Putin. Zatiaľ na moje otázky František Miklóško vždy odpovedal, že Jano je taký, že mu nerozumie. Rovnako som sklamaný z postoja Jána Čarnogurského, ktorým ospravedlňuje chorého vraha Putina a jeho kliku. Rovnako si vážim vyjadrenie Františka Miklóška, ktoré sa mu ľahko nepísalo, ale je čestné, pravdivé a plne s jeho slovami súhlasím.
  Prajem si, aby som sa dožil, že Ján Čarnogurský sa zobudí a urobí, podobne ako Zeman, vyhlásenie, že sa mýlil a všetkým sa ospravedlní. Svoje zlé konanie a tým podielianie sa na vraždách ukrajinských ĺudí zo strany Putinovej kliky, ktorú verejne podporuje aj v čase vojny, si bude musieť zodpovedať pred Bohom.

  • volk  - dňa 27. 02. 2022 o 11:12

   Pane, takže zbláznil sa Putin a zbláznil sa aj Čarnogurský? Nechápem ako môže byť niekto doktor medicíny s takýmto názorom?? Nakoľko ja MUDr. nie som, môžem pokojne napísať, že zbláznil ste sa vy!

  • MUDr.Peter Lauko  - dňa 27. 02. 2022 o 13:10

   Prepáčte pán KGB napíšte svoje meno a dám Vás polícii, lebo za urážanie si iné nezaslúžite. Choďte pobozkať riť Putinovi do Kremľa, ak Vás nezavrú a mňa neotravujte urážkami.

  • gotroch  - dňa 27. 02. 2022 o 20:02

   „Choďte pobozkať riť Putinovi do Kremľa“
   Blbe, ze sa tu nedaju prispevky editovat alebo mazat, co?

 4. Mišo Lehocký  - dňa 27. 02. 2022 o 07:18

  Ďakujem pánovi Tirpákovi za jeho slová. Jána Čarnogurského som zažil v rokoch vrcholiaceho vzdoru voči komunistickému režimu a jeho konca. Všetci v jeho blízkosti sme obdivovali jeho bezhraničnú odvahu postaviť sa režimu aj za cenu väzenia. Ján Čarnogurský zostal sám sebou – principiálny, zásadový, nehľadiac na opovrhnutie a podivínov okolo. Ján Čarnogurský nepotrebuje svetlá palácových reflektorov a liberálnych lámp. František, nemuseli ste to písať.

 5. Elstrom  - dňa 26. 02. 2022 o 23:23

  Ján Čarnogurský je amorálny človek. Neviem, či niekedy mal schopnosť rozoznať dobro od zla, ale odkedy sa z neho stal podporovateľ plukovníka a riaditeľa KGB, jednej z najzločinnejších organizácii na svete, viem, že Jána čarnogurského ovládol diabol.
  Putin má a vždy mal na rukách krv nevinných, obhajoval koncentrované zlo páchané v žalári národov v Sovietskom zväze.

  Začudoval som sa, ale omnoho viac ma zasiahlo, že sa tým istým smerom vydal Vladimír Palko.
  Bol nejakú majákom spravodlivosti v oportunistickom prostredí KDH.
  Svojím postojom k Putinovi a Rusku však stratil všetku moju dôveru.

  • Knieža Myškin  - dňa 28. 02. 2022 o 02:24

   Ján Čarnogurský je morálny človek s vlastnym nazorom na rozdiel od mainstremu – vazim si ho aj ked s nim nemusim suhlasit

 6. Martin Luther  - dňa 26. 02. 2022 o 23:10

  Pán Mikloško, ďakujem Vám za tento Váš text.
  Ešte by sa mal pridať aj Pán Palko.

  • Martin Luther  - dňa 26. 02. 2022 o 23:12

   Teda prial by som si to, a Vás postoj si vážím.

 7. Jurij  - dňa 26. 02. 2022 o 22:24

  Ďakujem, ďakujem, ďakujem p. Mikloško. Jasné pomenovanie reality je v dnešnom čase veľmi potrebné. Na Ukrajine došlo k nezmyselnej invázii, kde zomierajú nevinní ľudía a ak to p. Čarnogurský nerozumie, obávam sa, že stojí na nesprávnej strane dejín.

  Je to smutné, pretože JČ má miesto v našich dejinách.

 8. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 22:22

  A áno, pán, ktorý sa skrýva za nick Joe Suly má pravdu. Ján Čarnogurský niekedy ľahkovážne „strelí blbosť“, na základe ktorej sa do neho oponenti radi obúvajú. Tí, ktorí ho poznajú, o tom vedia. Ale osobnosť človeka je predsa potrebné posudzovať v celku…

  • Joe Suly  - dňa 26. 02. 2022 o 23:41

   To nebolo jednorazove „strelenie blbosti“, to je jeho konzistentny postoj, ktory v debate obhajoval a dalej si za nim stoji. Nieje prvy, ktory podlahol pocitu vlastnej nadradenosti. On predsa vie viac a lepsie ako ostatni co je dobre a co zle, kolektivista – veduci. Na vracanie to je na akejkolvek strane, nielen v Rusku.

 9. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 22:01

  Dodatok: Dnes je situácia veľmi neutešená a ja osobne aktuálne považujem Putina za to väčšie zlo, ktoré treba jednoznačne zastaviť. Bránim ruský národ od čias, keď to ešte nebolo v móde a okolie sa z neho v 90-tych rokoch vysmievalo. Proti rusofóbii som neprestal vystupovať, ani po tom, keď mi osoba ruskej národnosti takmer zničila život. V tieto dni pociťujem opäť strašnú frustráciu a zlosť.
  Emocionalita Jána Čarnogurského je ale iná. Na život sa díva zo zvláštnej, ťažko opísateľnej perspektívy. Určite o tom pán Mikloško vie lepšie ako ja. Čarnogurský je nesmierne tvrdošijný, ale nie je bezcitný a mne v istej záležitosti ohromne pomohol. Žiadne patetické a vzletné slová od neho počuť nebudete, ale môžem odprisahať, že mi včera opäť (v súvislosti s možným spojenectvom Číny a Ruska, o ktorom písal pán Daniška) zopakoval, že ak by Putina z dlhodobého horizontu považoval za väčšie zlo, postavil by sa proti nemu. Ľudia, nebuďme inkvizítormi, napriek tomu, že nami lomcujú emócie…

  • volk  - dňa 27. 02. 2022 o 11:19

   p.Tirpák vďaka za úprimnú obhajobu Dr. Čarnogurského, určite si ju zaslúži, ale ja by som sa kvôli Mikloškovi toľko nenamáhal. On bol vždy VPN a ním aj zostal!

  • Juraj  - dňa 28. 02. 2022 o 08:42

   JČ mata v hlave veĺkosť Ruska a bratstvo Slavanov, čo je ilúzia. Rusi boli vždy imperialisti a tohto sa nevedia zbaviť. Keď sa k tomu pridá šialenstvo komunizmu, je to pre svet katastrofa. Nepochopím, ako móže toto niekto obdivovať. JČ JE V TOMTO POmýlený. Ferko ,spravny postoj.

 10. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:59

  1. februára 2022 Čarnogurský odovzdal svoju kanceláriu, zakončil ďalšiu etapu. Má 78 rokov, no jeho pracovné tempo je stále neuveriteľné. Hovorievam mu, nech pribrzdí a venuje sa písaniu dlhších článkov, ktoré sú v jeho podaní oveľa hodnotnejšie ako príspevky na sociálnej sieti. Pochybujem, že dokáže spomaliť – nikdy nebude typický kaviarenský intelektuál. Celý život bojoval nielen perom, ale aj v súdnej sieni, na konferenciách či na demonštráciách, ktoré tak miluje. A nezáleží mu na tom, či je pod tribúnou dvadsať alebo dvetisíc ľudí.
  Posledná vec. Pán Hajko píše, že je smutný. Zjavne aj z Čarnogurského. Nedávno som sa Jána Čarnogurského spýtal, či by sa bol schopný postaviť Putinovi, ak by ho z geopolitického hľadiska považoval za väčšie zlo ako rozširovanie NATO. Po promptnej odpovedi som z jeho (dnes už bývalej) kancelárie smutný rozhodne neodchádzal…

  • Knieža Myškin  - dňa 28. 02. 2022 o 02:25

   skoncil v advokacii?

 11. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:59

  Čarnogurský nie je svätcom, sám sa nazýva priemerným veriacim. Prirodzene, ani z kognitívneho hľadiska nie je bezchybným strojom. Neoplýva dobrou pamäťou na mená či čísla. Je slabým orátorom, na jeho spôsob vyjadrovania si človek musí zvykať, v jednotlivinách sa dokáže často popliesť. Svoje myšlienky nie je schopný primerane odkomunikovať. Ale v najdôležitejších historických zápasoch (boj proti socializmu, proti mečiarizmu, proti progresivizmu) sa tento rytier (Rád sv. Juraja, Rád nemeckých rytierov) nepomýlil. Či sa mýli v tom, že je NATO agresívnym zoskupením, rozhodne až čas. Doprajme mu ho.

 12. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:58

  Čarnogurský premýšľa inak. Netrpí nenávisťou k bývalým komunistom (ani tým, ktorí jemu a jeho rodine priamo škodili) a komunizmus nestotožňuje s ruským národom. Vždy rieši témy, nie ich nositeľov. Bojoval proti socializmu a nie proti tým, ktorí v socializmus verili. Rovnako bojoval proti mečiarizmu, nie proti ľuďom, ktorí na Mečiara hľadeli ako na modlu. V súčasnosti zápasí na troch frontoch. Za prežitie kresťanskej Európy, proti liberalizmu (progresivizmu) a proti približovaniu NATO k ruským hraniciam. Keď spozoruje nový problém, nebojácne sa naň vrhne a je možné, že momentálni kolegovia sa v budúcnosti stanú jeho súpermi.

 13. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:57

  Čarnogurský dokáže s tak rozličnými ľuďmi ako je Vasil Lipitsky a Jalal Suleiman nielen spolupracovať, ale aj debatovať o filozofických témach, pričom si stojí za svojimi postojmi (ktoré však v diskusiách nenatláča iným). Vari je odsúdeniahodné, keď je človek schopný v debatách načúvať inak mysliacim? Navyše, Čarnogurský si vie uctiť tak názorovo odlišného človeka, akým bol Petr Uhl. Veľkorysosť, ktorú prejavuje voči bývalým súperom (napr. Mečiar), u mňa vzbudzuje závisť. Ja takto odpúšťať nedokážem.
  Ako antikomunista komentáre pána Hajka čítavam. Musím uznať, že je veľmi rozhľadený, inteligentný a píše mu to – veď je to ostrieľaný publicista, autor niekoľkých kníh. Ale všimol som si u neho dva atribúty: jeho averziu voči komunistom (ako ľuďom) a že takmer v každom článku, v ktorom sa venuje komunizmu, spomína Rusov či Moskvu.

 14. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:56

  Priznávam, dlho som s tým ani ja nebol vnútorne stotožnený a na protesty som nechodil. Pozadie jeho „komplicov“ si všimli médiá hlavného prúdu a začali Čarnogurského vykresľovať v odpudzujúcom svetle. Možno pánovi Hajkovi krivdím, ale jeho článok má latentne podobné tendencie. Áno, Čarnogurský skutočne verí tomu, že preto, aby sa dosahovali krátkodobé (aktuálne stopnúť obrannú dohodu s USA) alebo dlhodobé ciele (napr. nevytvárať základne NATO v SR) musíte nevyhnutne spolupracovať aj s tými, ktorí majú v iných otázkach úplne rozdielne názory. Zvlášť, ak nemáte s kým iným kooperovať. Môžeme s touto tézou súhlasiť, alebo nie. Snažiť sa však podsúvať, že je Čarnogurský temer machiavelistom, je zlomyseľné.

 15. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:56

  V otázke NATO je Čarnogurský jednoznačným zástancom toho, že po americkom víťazstve v studenej vojne, organizácia stratila svoje opodstatnenie a práve ona a jej expanzia je hlavnou príčinou ruskej nedôvery voči Západu. Od r. 2015 usporiada demonštrácie proti základniam NATO na Slovensku. Najradšej by bol, keby sme do Aliancie nepatrili, ale uvažuje tak, že keď už v nej SR je, tak by tu aspoň nemali byť jej základne – pretože Slovensko by sa mohlo ľahko stať terčom ruského raketového útoku. Na týchto protestoch sa zúčastňujú aj rečníci a poslucháči, ktorí sú niekedy zaraďovaní ku krajnej ľavici alebo pravici.

 16. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:55

  Čarnogurského vždy zaujímali geopolitické otázky. Pre jeho sympatie k ruskému národu ho nazývajú rusofilom. Pojmu sa dnes pripisujú rôzne významy, ale ak si ľudia myslia, že Čarnogurský nekriticky miluje všetko ruské, tak to hodnotia nesprávne. Áno, jeho vzťah k Rusku je úprimný a vrúcny, avšak rozhodne nie fanaticky zaslepený. Čarnogurský do Ruska často chodí a vníma tamojšie pomery, krajinu si preto neidealizuje. Živo si uvedomuje jej nedostatky, ale zároveň zastáva postoj, že sa s týmito nedostatkami musia vyrovnávať Rusi samotní. Mimovládky, finančne napojené na zahraničné zdroje, nemajú právo pretláčať cudzorodý spôsob myslenia do ruskej spoločnosti. Tá si so svojimi problémami – skôr či neskôr – poradí sama; nepotrebuje povýšenecký prístup mentora zo Západu. Hoci vedie Slovensko-ruskú spoločnosť, Čarnogurský je predovšetkým slovenským vlastencom. V širšom zmysle sa považuje za Slovana a možno ešte viac za (stredo)Európana.

 17. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:54

  Výzva liberalizmu sa črtá ako hlavná výzva pre katolícku sociálnu náuku v najbližších desaťročiach. Zápas proti liberalizmu sa môže dnes zdať rovnako beznádejný ako sa možno pred sto rokmi zdal zápas proti socializmu. Ale Cirkev musí tento zápas podstúpiť v záujme opravdivých ľudských hodnôt. Bude to iný zápas než zápas proti socializmu, vedeným inými metódami a riskujúci iné nebezpečenstvá.“
  Čarnogurský mal pravdu a dnes je liberalizmus (progresivizmus) skutočne kľúčovou výzvou nielen pre Cirkev, ale aj pre konzervativizmus ako taký. Čarnogurského v mainstreame pochovali už jeho kresťanské názory, ktoré vyslovil začiatkom 90. rokov, jeho pohľad na Rusko bol len čerešničkou na šľahačke. Samozrejme, v boji proti Mečiarovi bol aj „černokňažník“ ako vodca opozície médiám užitočný…

 18. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:51

  .Ako kresťan si bol vždy vedomý toho, že žiadna utópia na Zemi nie je realizovateľná. Jediné, čo je z politického hľadiska možné, je boj za relatívne dobro – teda proti väčšiemu zlu. Tento boj však nemôže byť vedený prvoplánovo – treba vedieť premýšľať niekoľko ťahov dopredu. Čarnogurský sa v politike viackrát prejavil ako vizionár – videl a pomenoval javy, ktoré ostatní buď nevideli, alebo nemali odvahu pomenovať. Aj keď som sa s Čarnogurským zoznámil vďaka členstvu v Slovensko-ruskej spoločnosti, za jeho najväčšiu historickú zásluhu považujem založenie politického konzervativizmu na Slovensku.
  Všetci tí katolíci, ktorí mu dnes kvôli jeho geopolitickým názorom nevedia prísť na meno, nech si prečítajú ako vo svojej prednáške na medzinárodnom sympóziu (14.10.1991, New York) o encyklike pápeža Jána Pavla II. Centesimus annus varoval pred nebezpečenstvom liberalizmu: „Z predvčerajších komunistov sa zo dňa na deň stali presvedčení liberáli.

  • Joe Suly  - dňa 26. 02. 2022 o 22:05

   .pod lampou: Západ verzus Rusko 22.11.2015 na youtube v 57 minute
   Stefan Hríb: Keď je pre štát nevýhodné aby som ja žil tak ma môže zlikvidovať?
   Katolík Čarnogurský: Prípadne ÁNO

   To je konzervativne? Mne to pride ako zasrany kolektivizmus. On si mysli, ze kolektiv je viac ako jedinec a pre dobro kolektivu sa mozu jednotlivci likvidovat. Jeden clovek? Jedna rodina? Jedna dedina? Jeden narod moze byt pre dobro koletivu zlikvidovane? To je aky kozervativizmus? Katolicky?

  • britva  - dňa 27. 02. 2022 o 08:04

   Ide samozrejme o negaciu konzervativizmu. Pan Tirpak o tom pise, ze Carnogursky sa trochu „ukecol“. Moze sa stat, ale je otazne, ci je to tak.

   Mne jeho nazor pripada logicky, lebo vychadza z hodnotoveho systemu, ktory mozno nazvat z ohladom na nasu historiu aj ludackym narodno socialistickym panslavizmom. Ustrednymi oporami tejto ideologie su Boh a narod. Nabozenstvo sa premieta v historickom boji proti liberalizmu. Narodny stat predstavuje najvyssiu nenabozensku hodnotu, ale zaroven hodnotu posvatnu, takze jednotlivec sa musi zaujmom statu podriadit alebo obetovat. Pochopenie Carnogurskeho pre Rusko, pre jeho vodcu, vychadza z tohto hodnotoveho systemu.

   Nie, nevravim, ze Carnogursky je ludak. Na druhej strane nepoznam obhajcu Tisa a politiky slovenskeho statu, ktory by nestal v tomto spore na strane Ruska.

 19. Ivan Tirpák  - dňa 26. 02. 2022 o 21:50

  Na obranu Jána Čarnogurského

  Prvýkrát v živote dávam príspevok do internetovej debaty. 7. februára Jozef Hajko zverejnil komentár, v ktorom lamentoval aj nad údajným súčasným zlyhávaním Jána Čarnogurského. Na druhý deň som napísal reakciu. Mierne upravenú ju zverejňujem.
  Čarnogurského poznám len od r. 2016. Dovolím si však tvrdiť, že sme si posledné roky – napriek generačnému rozdielu – blízki. Pán Hajko tvrdí, že Čarnogurský urobil obrat. Tento pohľad na Čarnogurského nie je ničím výnimočný, stretávame sa s ním naprieč celým názorovým spektrom. Dokonca mi to vravia moji liberálni priatelia, ktorí s ním nikdy nediskutovali, ale s určitosťou vedia, že sa Čarnogurský zmenil. Veď to píšu Denník N, SME či Aktuality.
  Poklop na jeho tajomstve sa pokúsim v krátkosti poodhaliť. Čarnogurský žiadny obrat nevykonal, len dôsledne nasleduje princípy, ktorými sa celý život riadi. V osobnosti Čarnogurského sa snúbi viera, v ktorej bol vychovávaný s povahou buldoga a dôvtipom šachového veľmajstra

  • Joe Suly  - dňa 26. 02. 2022 o 22:01

   .pod lampou: Západ verzus Rusko 22.11.2015 na youtube v 57 minute
   Stefan Hríb: Keď je pre štát nevýhodné aby som ja žil tak ma môže zlikvidovať?
   Čarnogurský: Prípadne ÁNO

   Predpokladam, ze tento Carnogursky by rozhodoval kto je uzitocny a kto nie, kto bude zit a kto zomrie lebo stat rozhodol, a este uvadza ako priklad Stalina. V jeho svete to nema byt on o kom sa rozhoduje. Naco je nam taky clovek?

  • Martin Luther  - dňa 26. 02. 2022 o 23:08

   Pán Mikloško, ďakujem Vám za tento Váš text!

  • Martin Luther  - dňa 26. 02. 2022 o 23:08

   Ešte by sa mal pridať aj Pán Palko.

  • Mišo Lehocký  - dňa 27. 02. 2022 o 07:19

   Ďakujem vám.

 20. VPeter  - dňa 26. 02. 2022 o 21:03

  P.Miklosko bol dobrý, významný disident, človek,bojovník proti komunizmu, dobrý kresťan-v plnom význame tohto slova, za to si ho doteraz vážim,ale dosť slabý politik , ale záujmy veľmocí sa bohužiaľ nikdy netýkali všeobecného dobra pre všetkých ľudí na zemi,a tomuto faktu p.Carnogursky rozumie veľmi dobre.

  • granko  - dňa 26. 02. 2022 o 21:11

   Koľko ľudských životov je potreba aby si dokázal p. Čarnogursky že je “silný” politik??

  • VPeter  - dňa 27. 02. 2022 o 13:45

   Pozri si komentáre p.Tirpaka o pár riadkov vyššie tam je o p.Carnogurskom celkom dobrý prehľad, p.Miklosko sa nikdy nezaoberal a neriešil ani nekomentoval politiku a záujmy mocností, ľudsky ho chápem, tiež som proti násilným riešeniam sporov a záujmov,ale takto sa dištancovať od dlhodobého priateľa,toto nepoužil ani proti zarytým liberálom,progresivcom-prevratenym komunistom, ani propagátorom potratov,LGBT…idiotov, a vôbec,p.Carnogursky niekde schválil zabíjanie, keď tu na neho úderna soldateska trollov tak útočí?

 21. Robo81  - dňa 26. 02. 2022 o 20:48

  Dakujem za tento text, bolestné ale potrebné slová…

 22. Michal  - dňa 26. 02. 2022 o 19:41

  Čarnogurského som zrušil na FB pri jeho komentároch k smrti M. Lučanského. Pán stratil nadhľad, stal sa užitočným idiotom

 23. Paz  - dňa 26. 02. 2022 o 19:05

  Carnogursky je pre mna najvacsim sklamanim, ake slovenska politika za poslednych 30 rokov vyprodukovala. Jeho ospravedlnovanie ruskej agresie je velkym pohorsenim a totalnou stratou sudnosti.

 24. volk  - dňa 26. 02. 2022 o 18:49

  Nuž keby som sa ja rozchádzal s takým kamarátom ako ho opisujete, tak si s ním naposledy vypijem, poviem mu s Bohom a netliacham o tom do novín! Podľa mňa je to… ani to neviem nazvať!

 25. Djuka  - dňa 26. 02. 2022 o 18:38

  Nuz ci chlieb jes, toho piesen spievaj. Carnogursky spieva rusku pesnicku, ostatny vydriduchovia tu americku.
  Z niecoho tato banda zit musi…

 26. Joe Suly  - dňa 26. 02. 2022 o 18:31

  .pod lampou: Západ verzus Rusko 22.11.2015 na youtube v 57 minute
  Stefan Hríb: Keď je pre štát nevýhodné aby som ja žil tak ma môže zlikvidovať?
  Katolík Čarnogurský: Prípadne ÁNO

 27. Zuzana  - dňa 26. 02. 2022 o 18:12

  Vďaka p. Mikloško, veľmi mi chýbal Váš pohľad na aktivity p. Čarnogurského.

 28. Andy  - dňa 26. 02. 2022 o 18:10

  Dakujem Pan Miklosko aj v mene mojho Otca.

  • Elstrom  - dňa 26. 02. 2022 o 23:11

   Veľmi, veľmi neskoro.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.