11 komentárov

 1. gotroch  - dňa 21. 02. 2022 o 22:36

  Palko je nejaky slepy, pomenoval iba jeden z troch velmi vaznych problemov a to je vymyslanie si trestneho stihania. To fakt pan Palko akoze nie je az taky velky problem? Zajtra zavru mna, pozajtra Vas… Vymyslanie si trestneho stihania nie ze je na trestne stihanie, to je na basu! Nie je normalne aby nevinnych ludi chceli posadit akysi premotivovani vagabundi v policajnych uniformach z (hocijakych) vymyslenych dovodov za mreze!

  Co pan Palko prehliadol:

  2) Nepochybne zapojenie miniatra, cize politicky riadene vysetrovanie.

  3) Explicitne tvrdenia dokazujuce snahu kriminalizovat opoziciu. To je neuveritelny skandal, ktory nas dava na uroven Ruska alebo Turecka.

  • Vladimír Palko  - dňa 22. 02. 2022 o 07:38

   Trochu som prekvapený. Nič som nepodcenil, ale vyhodnotil som dôkazovú situáciu. Bol by som prekvapený, ak by ich súd odsúdil. Súd v prípravnom konaní, ktorý rozhodoval o väzbe, už vyslovil svoj názor, že nešlo o trestný čin. Hovoril som o disciplinárnom konaní a personálnych opatreniach.

  • Mengistu  - dňa 22. 02. 2022 o 08:48

   lenze pan Palko, castokrat uplne staci vykonstruovane obvinenie, pobyt vo vysetrovacej vazbe atd…na znicenie povesti a zivota cloveka, aj ked ho sud nakrasne oslobodi

  • gotroch  - dňa 22. 02. 2022 o 09:16

   To sa da, napisat clanok o Curillovcoch a nespomenut napojenie vysetrovatelov na ministra?

   To sa da, napisat clanok o Curillovcoch a nevsimnut si „Úloha je spraviť Smer ako zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu“?

   Ano da sa: ked sa chce!

   Sam ste niekedy relativizovali rozhodnutia sudov: to nie je ziadna exaktna matematika. Rozhodnutie sudu bolo aktivisticke, lebo obsahovalo tvrdenie „ze sa nejedna o trestny cin“, co je zjavne tvrdenie nad ramec. Pre take tvrdenie treba pojednavat a oboznamit sa s dokazmi. Tu prebehlo nejake pojednavanie a dokazovanie? Nepotrebujem taketo tvrdenie sudu, mam oci a usi, sam vidim co vysetrovatelia robili a povedali.

   Keby sa toto stalo za Fica bol by to MEGAskandal. Teraz nase milovane noviny urobili vacsi skandal z „mame novu supermodelku“ nez z tohto. A takto velmi mierne ladenym clankom sa k nim pridavate.

   Fico ma pravdu: Co si mame mysliet o odsudeni kovacika na 14 rokov, aj tam policajna praca prebiehala takto??

  • Milan  - dňa 22. 02. 2022 o 18:06

   Už len zverejnené, a podľa niektorých „účelové a vytrhnuté z kontextu“ , informácie svedčia o vyššej miere závažnosti konania vyšetrovateľov, čo samo o sebe postačuje na posúdenie konania ako trestný čin a nie len ako disciplinatny delikt. Išlo o konanie sledujúce nekalý a nečestný zámer zjavne v rozpore s účelom trestného konania.

  • Jurij  - dňa 22. 02. 2022 o 11:50

   Poprosím to explicitné tvrdenie dokazujúce snahu kriminalizovať opozíciu. Ale asi myslíte toto – „Úloha je spraviť Smer ako zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu“

   Nech sa páči, tuná to riaditeľ NAKA pekne vysvetlil ako to bolo vytrhnuté z kontextu a bol to Pelleho citát
   https://www.aktuality.sk/clanok/664dz0e/sef-naka-danko-inspekcii-ani-generalnej-prokurature-nejde-pri-vysetrovateloch-o-pravdu/

   Možno by bolo fajn počuť tie nahrávky celé a v kontexte. Inak sú to len povytŕhané výroky, ktoré sa ľahko dajú zmanipulovať a otočiť. Nebolo by to prvý krát. Už to raz inšpekcia spravila pri Petrovovi a jeho citáte, ktorý sa ukázal byť vytrhnutý z kontextu.

   Obvinení vyšetrovatelia a ich obhajcovia žiadajú originálne nahrávky odposluchov už od septembra minulého roka. Doteraz ich nedostali.

   Kto sa bojí poskutnúť originály a prečo?

  • gotroch  - dňa 22. 02. 2022 o 12:05

   Som za zverejnenie vsetkych odposluchov (aj tych zo SIS) vsetkymi desiatimi. Je tam aj toto:

   „To NBÚčko treba spraviť čím skôr. X.S. treba robiť, X.R., X.H. Ste mohli hento (nezrozumiteľné slovo) sa ani nevrátili, lebo to je na guľku potom už.“,

   dekodovane (vraj):
   „Fica treba robiť, Kaliňáka a Pellegríniho“

 2. pravda  - dňa 21. 02. 2022 o 22:21

  VP z vášho komentára je mi zle, aký ste len empatický. V čase vášho ministrovania – MV, ste vyhadzovali policajtov za blbosti. Užívajte si dôchodok.

 3. Peter  - dňa 21. 02. 2022 o 21:20

  Naozaj dilema stoji tak, ze bud „nasich chlapcov“ podrzime, alebo Fico a jeho partia ostanu nepotrestani? V krajine, kde vladnu standardne pomery, alebo je aspon ambicia standardne pomery dosiahnut, by Curillovci po zverejneni tych prepisov leteli aj s Mikulcom. Ale my nemame ambiciu dosiahnut standardne pomery. U nas ide jednoducho o zavretie Smerakov a preto su Curillovci nadalej „elitnymi“ vysetrovatelmi. Ako potom vyzeraju ti neelitni?

  • Mengistu  - dňa 22. 02. 2022 o 08:49

   mozno lepsie ako ti elitni a preto su „neelitni“…ktovie?

  • gotroch  - dňa 22. 02. 2022 o 09:19

   My ich nie ze podrzime, my ich povysime: hodnostne aj funkciou!

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.