9 komentárov

 1. Martin  - dňa 21. 02. 2022 o 12:08

  Čítať tento článok bol stratený čas.

 2. britva  - dňa 21. 02. 2022 o 10:50

  Prvy termondynamicky zakon hovori, ze v uzatvorenej sustave energia samovolne nevznika ani nezanika.

  Stvrty Matovicov-Sulikov „termodynamicky“ zakon hovori, ze vysoko zadlzeny podnik v case splacania uverov a produjuci dlhodoba len maly zisk vytvori na zelanie vlady nielen viacnasobok zisku, ale sa ho vzda aj prospech vladnej kampane.

  • Michal  - dňa 21. 02. 2022 o 11:15

   Termodynamické zákony, platia pre hmotu, nie pre ľudské mysle. Uvedené vysoké zadlženie má tri dôvody
   – ENEL bez skúseností v oblasti výstavby AE realizoval stavbu s chybami
   – účelové tendre realizátora t.j. korupcia a rozkrádanie
   – neschopnosť objednávateľa kontrolovať a vymáhať zmluvné plnenie
   Súčasným majiteľom zostalo len zadĺženie, tí čo ho spôsobili sú bez následkou t.j. uhrádzať škody nimi spôsobené. Vy v podstate navrhujete úplne zabudnúť na tých čo škody spôsobili a náklady na čo najrýchlejšie splácanie preniesť na konečené ceny produktu t.j. odberateľov. Doporučujem obrátiť sa na pôvodcov zadĺženia , tretí blok už mal vyrábať 5 rokov. Kto uhradí vznikú škodu?

  • britva  - dňa 21. 02. 2022 o 13:45

   1. Najprv namietka: nic som nenavrhoval. Termin termodynamicky u stvrteho zakona som pouzil v uvodzovkach. Ide o zrejmy vtip.
   2. Teraz fakty: vystavby AE na celom svete meskaju, tym sa predrazuju, i ked 10 rokov je privela. Vystavba Mochoviec je plne hradena z nestatnych uverov. SE su uz v tzv. technickom defaulte. Sulik pred casom tvrdil, ze treti blok pobezi od augusta 2021. To bol najmenej desiaty termin, ktory stat ohlasoval. Sef SIS tvrdil, ze problemom nie je korupcia, ale bezpecnost. Dufajme, ze nema pravdu, ale zaroven plati, ze policajne pohony na tzv. korupcnikov sa tykali malickosti a skoncili blamazou.
   3. Otazka: preco ma byt odskodneny za skody jeden z troch sucasnych tretinovych akcionarov SE, ked z uvedenych prikladov je zrejme, ze na zlom riadeni SE sa stat podiela najmenej rovnakym podielom ako ostatni akcionari?

 3. Kamen  - dňa 21. 02. 2022 o 09:40

  uz som fakt alergicky na tie frazy ako pomahat treba len chudobnym!! zase ma vsetko platit len stredna vrstva, lebo 70% dane co platime teraz su predsa malo???
  chudobni ked maju problem tak nech neplacu ale zoberu lopaty pred NBS a ECB a nech polopatisticky vysvetlia c. bankarom aby ich prestali ozobracovat!

  • dany333  - dňa 21. 02. 2022 o 12:59

   Chudoba je vlastná sestra lenivosti.

 4. Michal  - dňa 21. 02. 2022 o 09:40

  Koľko investorov, predpokladá autor v oblasti výstavby elektrárni všetkých druhov. Kde sú investori na dostavbu 4 bloku Jaslovských Bohuníc? Regulácia v oblasti prirodzených monopolov, čo je aj výroba a distribúcia elektriny je nevyhnutná, lebo konkurenčné prostredie nie je možné vytvoriť. Pri korupčno-egoistickom myslení slovenského obyvateľstva, je plošný spôsob najlepší, lebo identifikácia „chudobných“ je veľmi náročná, až nemožná, rovnaké je to aj s bohatstvom. Majitelia 4 izbového panelákového bytu s dôchodkom 400€ sa určite budú vyhlasovať za chudobných, také je ich sebavnímanie, to že obývajú nadrozmernú nehnuteľnosť v cene 200 000 € považuju za svoje životné právo a samozrejmosť. Takže hlavne ti „chudobní“ tohoto druhu najviac deformujú trh, čo autor úplne opomína.

  • Seven Zero  - dňa 21. 02. 2022 o 10:54

   davam palec hore (kedze tento diskusny system nema lajky) – skutocny problem naivnych libertarianov z think tankov je ze nechapu sucasnu mieru pokrivenosti trzneho prostredia, specifika sietovych odvetvi a vysoky prah vstupu novych hracov (o deformaciach EU nehovoriac)

 5. Robo81  - dňa 21. 02. 2022 o 08:30

  Neuveritelny text…v celom texte nie je jediny sformulovany argument, len autor opakuje ze nie nie regulacia…

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.