10 komentárov

 1. [email protected]  - dňa 11. 02. 2022 o 08:01

  Pracujem v nemocnici, ani nechcem pomyslieť koľko ľudí by muselo zanechať svoje povolanie keby boli vyhodení za vulgárny prejav. Verte že keď sa nedarí pri operácii tak ako by človek chcel, nie výnimočne zaznievajú na operačnej sále rôzne nadávky, nie je to pekné, ale je to ľudské a v strese do určitej miery ospravedlniteľné, alebo aspoň pochopiteľné, nemyslím že je potrebné vidieť za tým väčší priestupok ako tam je. Každý komu taká komunikácia prekáža môže žiadať o nápravu cez nadriadených. Iste že sú aj útlocitní ľudia ktorým vulgarizmy prekážajú, ale žiaľ stres je niekedy priveľký aby sa dal zvládnuť nejakým “ do frasa”, sme len ľudia, rôznych temperamentov, zverejnenie pobavilo verejnosť, ale bolo hlúpe. Rovnako neprofesionálne ako zlyhanie vo vyjadrovaní. Rozdiel je len v tom že Merčiak predpokladal súkromie, zdroj ktorý to uverejnil práve naopak.

 2. volk  - dňa 10. 02. 2022 o 17:01

  Nemal s Merčiakom konflikt ani v minulosti ani teraz? Tak je to ešte väčší hlupák ako som si myslel!

 3. Mária  - dňa 10. 02. 2022 o 16:55

  Nelojálny zamestnanec je nepoužiteľný. Správne, že ho vyhodili. Mal upozorniť nadriadených a riešiť problém interne, ak mu ide o profesionálne spravodajstvo.

 4. MiroM  - dňa 10. 02. 2022 o 16:35

  A o čom sa chce Rezník s ním rozprávat? Že to bol 2. najlepší výkon našich na olympiáde? A že toho k..ta, čo čo zverejnil , už kopol do gulí? A nech mu dá pusu na čelo?
  To sa tu potom darmo môžeme pozastavovať nad tým, že ktorá diskusia ktoré dno prerazila. Keď to tu takto funguje už desaťročia.
  Ale podľa mňa je ten zamestnanec whistlerblower a mal by požívať určitú ochranu.

 5. Barunka  - dňa 10. 02. 2022 o 15:55

  Fajn,ani ma to neprekvapilo…..Zdegenerovaná doba…..Nie blbec ide von,ale ten,ktorý na blbca upozornil…..Žumpa!

 6. vian  - dňa 10. 02. 2022 o 15:03

  Som antišportovec, TV nevlastním už 14 rokov, Merčiaka som doteraz poznal len hmlisto podľa mena, takže je myslím ťažké obviniť ma z nadržiavania.
  Môj skromný a nepodstatný názor na tento incident teda je, že to bolo voči Merčiakovi minimálne nefér.
  Predpokladám, že aj v STV zamestnanci podpisujú klauzulu o (neviem, ako sa to presne nazýva) nevynášaní vnútorných vecí na verejnosť, navyše pri takom emocionálnom vypätí človeku ľahko ujde ostrejšie slovo, hlavne keď (správne) predpokladá, že nie je vo vysielaní.
  Takže minimálne toto mohol byť dôvod, prečo sa dotyčného zbavili. Merčiaka sa samozrejme nezbavia, podľa toho, čo čítam, je to nejaká športovo hlásateľská hviezda, určite by si našiel bez problémov miesto inde (veď aj negatívna reklama je reklama, ako sa hovorí).
  No a dotyčnému vynášačovi, pokiaľ to myslel aj len ako žart a nie s úmyslom ublížiť / kompromitovať to veľmi nevyšlo – detinský nápad, búrka v pohári vody.

  • britva  - dňa 10. 02. 2022 o 15:25

   Merciak je znamy opakovanymi vulgarnostami. Reakcia? Vsak je v strese, je to normalne, ze nadava. Fico ma frajerku? Ved je to chlap, ma svoje potreby. Nedavno ma vytlacili z cesty polisi, lebo siel nejaky vysokopostaveny niktos kamsi. Atd, atd…

   Slovenski papalasi… toto je len dalsi priklad. Inac mozes si byt isty, ze keby to bolo prvy raz, tak to von neujde. Ale pohar trpezlivosti prekypel. Vyhodit, nech ide do Jojky ci kam, ale vo verejno pravnej nema co hladat.

  • Barunka  - dňa 10. 02. 2022 o 23:10

   Súhlasím s vami…..

 7. britva  - dňa 10. 02. 2022 o 13:55

  Vyhodit treba ojedineleho chrapuna Merciaka, nie toho, kto na jeho chrapunstvo upozornil.

  Vyhodenie zamestnanca pripomina panovnikov, ktori popravovali poslov prinasajucich zle spravy.

 8. volk  - dňa 10. 02. 2022 o 12:48

  Správne, aj tak to bol hlupák!

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.