12 komentárov

 1. Démokritos  - dňa 09. 02. 2022 o 13:01

  Ktovie prečo sa nakupuje. Buď aby sme darovali rozvojovým krajinám, alebo sa na jeseň opäť čosi chystá.

 2. Skeptik  - dňa 09. 02. 2022 o 10:18

  Novavax vakcíny používajú priamo spike protein, lenže vyrobený hmyzom a „laboratórne upravený“. New York Times opísal, že účinnosť vakcíny od Novavaxu sa drasticky znížila pri variante beta, zistil to pri malej klinickej štúdii v Juhoafrickej republike. SARS-COV-2 vírus mutuje mohutne na spike proteíne, takže všetky antispikové vakcíny budú mať len dočasnú účinnosť. Novavax sa nazýva „proteínová“ vakcína – veď spike je proteín. Čo to však narobí s imunitným systémom u jedincov s autoimunitným ochorením alebo oslabeným imunitným systémom, je vo hviezdach. Preto tá podmienečná registrácia Novavaxu, usilovný zber údajov a príprava vakcíny špeciálne proti omikronu. A zase len s dočasnou účinnosťou, kým príde nová mutácia. Čo tak informovať aj o klasickej celovírusovej vakcíne Valneva, ktorú vyrobili Francúzi, a ktorá je už dávno na posudzovaní v EMA, len akosi dlho to predregistračné posudzovanie trvá? Verejnosť by iste ocenila zvýšenie povedomia a informovanosti aj v tomto smere.

 3. DD  - dňa 09. 02. 2022 o 09:04

  Tak aká je teda smrtnosť v zrovnanie s chrípkou?:
  https://smis-lab.cz/2022/02/05/jaka-je-smrtnost-covid-19-ve-srovnani-se-sezonni-chripkou/
  Vyjadrenie španielskeho barcelonského odborníka v kongrese, dovolili mu vystúpiť…:
  https://www.laiberia.es/joan-ramon-laporte-rosello-en-el-congreso-de-los-diputados-no-senorias-los-ensayos-clinicos-no-han-demostrado-que-las-vacunas-salven-vidas
  https://www.youtube.com/watch?v=vXrz3e8L1SE

  • Andrej  - dňa 09. 02. 2022 o 16:29

   Video bolo odstranene

 4. viliamO  - dňa 09. 02. 2022 o 08:34

  Čínska vakcína podobného typu tu bola od začiatku a vláda ju odignorovala. Maďari ju doviezli a očkoval sa ňou aj Viktor Orbán. Teraz je už s takou vakcínou prichádzať neskoro. Nik pritom nepovedal či je morálne bezúhonná ako tá čínska.
  Takže ďalšie zbytočne vyhodené peniaze, ktoré mohli ísť do zdravotníctva na užitočnejšie veci. Konečne treba prijať zákon na vavodenie zodpovednosti za rozhodnutia štátnych úradníkov a dať im takéto rozhodnutia k náhrade aby rozmýšľali a konali zodpovedne a nezaťažovali nás ďalšími dlžobami.

  • Germanicus  - dňa 09. 02. 2022 o 10:21

   Len či potom bude ešte niekto ochotný si dávať dobrovoľne hlavu do slučky vo vedení štátu, keďže odsúdiť za zlé rozhodnutia sa dá hocikoho, a každý človek ich v živote urobí niekoľko. Riziko je tým pádom vysoké a neoplatí sa byť vo výkonných funkciách. Čo by rozhodovalo o miere zodpovednosti a miere náhrady za zlé rozhodnutia?

 5. TiCs  - dňa 09. 02. 2022 o 08:16

  Že je ďalšia vakcína na výber, je len dobre. Navyše s celým inaktivovaným vírusom, nielen s (mRNA) informáciou o spike proteíne, čo zvyšuje pravdepodobnosť jej účinnosti aj voči omikronu.
  Každopádne, ľudí, čo sa chceli zaočkovať takouto klasickou vakcínou ste už donútili opatreniami znepríjemňujúcimi život k očkovaniu proti ich vôli tým, čo bolo k dispozícii (mRNA, vektor) a na ďalšie bodnutie už nemajú chuť.
  Takže si nemyslím, že je tu ešte nejaký veľký trhový dopyt po Novavaxe (alebo Valneve), aspoň nie najbližšieho pol roka. A to je tesne pri hranici expirácie.

  • Martin  - dňa 09. 02. 2022 o 10:08

   Len upozornenie, novavax nie je cely inaktivovany virus, ale iba cisty spike protein.

  • TiCs  - dňa 09. 02. 2022 o 20:26

   Vďaka za upozornenie, bol som v tom, že je to rovnaké ako u Valnevy.

 6. Peto  - dňa 09. 02. 2022 o 06:42

  Po tom co:
  1) sa ukazuje v ceskych statistikach, ze ma teraz vakcinacia pre dvojockovancov negativnu ucinnost (samozrejme moze to byt sposobene vselicim – opetreniami, premorenim, ockovanim tretou davkou pocas sezony, cim kazia statistiky dvojockovancom…) a nikto to oficialne nevysvetlil
  2) a navyse sa bavime o chorobe, na ktoru predpisuju Stoptussin

  • Peto  - dňa 09. 02. 2022 o 06:43

   Tak je jasne, ze to uz ludia neriesia

  • Knieža Myškin  - dňa 09. 02. 2022 o 11:06

   Stoptussin ako liek na covid viac skodi ako pomaha
   treba Acetylcystein alebo Erdomed alebo Bromhexin, najlepsie cely IMASK protokol

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.