8 komentárov

 1. Tony  - dňa 13. 02. 2022 o 07:23

  Bývam v Tatrách, pochádzam z Oravy. V prírode som každý víkend a často aj cez týždeň. Medveďa som za život stretol 2x. Raz, keď mi za Novým Smokovcom prebehol cez cestu a raz, keď som bol na túre na Kráľovu hoľu. Tie drísty o premnožení sú čistý hoax. SOm z poľovníckej rodiny a toto je skúsenosť aj drvivej väčšiny poľovníkov, s ktorými som sa o tom rozprávala. Oni medveďa videli akurát tak na fotkách z fotopasce. A to sú mnophí z nich v lese každý jeden deň.

 2. gotroch  - dňa 12. 02. 2022 o 14:34

  Ja chvalim tento clanok. Ostatni diskutujuci si asi neprecitali statistiku v clanku. Strach zo zabitia medvedom je uplne iracionalny. Ovela viac sa treba bat pri naatupovani do auta… alebo psov.

 3. Markus  - dňa 12. 02. 2022 o 09:51

  Skrátka, VŠETKÉHO VEĽA ŠKODÍ!
  Tento človek dostáva v médiách toľko priestoru, ako hovorkyňa MZ.

 4. Spolupracovnikpravdy  - dňa 12. 02. 2022 o 09:19

  Obavam sa, ze najlepsia ochrana medveda v nasich slovenskych podmienkach je regulovany lov. Uplny zakaz vzdy povedie k pytliactvu. Je lepsie mat kontrolu nad tym aky kus jedinca idem ulovit, kolko a kde. Znie to mozno cynicky, no regulovanym lovom by stupla jeho hodnota a zacali by ho mozno viac chranit aj ludia, ktori by sa o to zviera normalne nezaujimali. Ako priklad uvediem Afriku. Lovec tam za ulovenie jedneho kusu zirafi je ochotny zaplatit take peniaze, ze domorodcom sa viac oplati nechat to zviera zit a potom zan zinkasovat, ked to bude uz stary kus… Vysledok je vacsia ochrana a intenzivnejsi boj proti pytliactvu.

 5. pavi  - dňa 12. 02. 2022 o 09:00

  Medveďa treba zredukovať. Žiaľ nemáme lesy na také množstvo tejto šelmy. Ak by na Slovensku žilo 500 ks medveďov je to až až. A podotýkam, že by mali byť poľovne obhospodarované, aby to boli len kapitálne kusy. U nás nie je divočina preto to poľovné obhospodarovanie, čiže plánovaný chov a lov a dodržovanie predpísaných kmeňových stavov. Najlepšie odstrel už nadbytočných medvieďat. Znie to síce cynicky, ale treba si uvedomiť ako sa zvýšil tlak človeka na prírodu za posledných 20 rokov . Myslím tým turistiku a podobné aktivity. Ľudí z prírody nemôžme vyhnať. Nepatrí len rôznym ochranárom a poľovníkom. Aj keď mnohí z vyššie menovaných si to myslia.

 6. Crescendo  - dňa 12. 02. 2022 o 08:02

  Najprv majú začať umierať ľudia, aby sme ich chránili? Prevencia mu evidentne nič nehovorí!

 7. Crescendo  - dňa 12. 02. 2022 o 08:01

  Prestaňte robiť tomuto človeku takúto reklamu. Čo ste zapredanci?
  1. Je medveď ohrozeným druhom na Slovensku? Nie je!
  2. Je medveď premnožený? Je.
  3. Čo spomína/te v článku – diviak, jeleň – lovia sa, práve preto, aby sa znížili škody, ktoré pácha. A na celkový ich počet kusov je počet stretov a poškodení ľudí omnoho menší ako u medveďa.
  4. Medveď je dravec, zviera, ako taký má tiež nepredpokladateľné chovanie občas, ktoré nevieme, kedy nastane. Priznal to sám pri tom mužovi, čo zomrel.
  5. Myslíte, že tí ľudia, ktorí boli napadnutí, to vyhľadávali? 20 m od auta ide poľovník z hory a napadne ho z húštiny medveď…
  6. Ak by sa tu odlovilo 1000 medveďov ročne nasledujúce 3 roky, nič by sa nestalo. Toľko ich je. Dnes má medvedica 3 mladé bežne. Prečo, ako k tomu došlo je na ďalší článok.
  7. Slašťanov tím – zrušiť a peniaze zmysluplnejšie minúť ako na toto.
  8. Ľudia začnú klásť otravy a mäsových ježkov, ako to robia v Rumunsku, kde došlo už cez 6 úmrtí ročne.
  To chceme aj my?

  • DD  - dňa 13. 02. 2022 o 00:33

   Dohady o premnožení vyplývajú aj z toho, že fotopasce odsnímajú jedného medveďa aj viackrát… Škoda, že nedávate k svojim tvrdeniam aspoň sem tam zdroje, ale môže to byť pri náhlom spontánnom sa vyjadrení problém, chápem…

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.