12 komentárov

 1. Mária  - dňa 08. 02. 2022 o 19:05

  Aj pápež sa môže mýliť. Treba poukázať na to, že krajiny Afriky si už takmer 90 rokov nevedia spravovať svoje štáty a to je hlavný problém. Podpora vyľudňovania Afriky a iných krajín mimo EU je nesprávny, mylný pohľad na problém. Aj najvyšší kresťanský patriarcha Iraku sa obrátil na predstaviteľov EU, aby nepodporovali migráciu, odchod ľudí z Iraku a iných krajín, ale podporovali pokojný život v daných krajinách. Čo má byť všade púšť a v EU to bude praskať vo „švíkoch“ s následkom nepokoja a násilia ? Už teraz sú v západných krajinách „no go“ zóny a veľká kriminalita migrantov.

 2. Germanicus  - dňa 07. 02. 2022 o 11:35

  To je situácia v Afrike taká zlá, že sa tam nedá žiť? To vážne má menšia Európa znášať populačnú explóziu a nezodpovednosť rodičov z Afriky či blízkeho, stredného východu? Ako máme veriť tomu, že keď nevedia spolunažívať v mieri alebo si ho nevedia ubrániť v domácej krajine, že budú vedieť žiť v mieri v novom domove? Dokedy sa nebudú vedieť o seba postarať? Min. 50 rokov ich Európa dotuje humanitárnymi pomocami a stále nič, je to iba horšie. Vyhodené peniaze. A istotne ich máme brať takých akí sú a vo všetkom im vyhovieť. Alebo je to tak, že nám slepým a hluchým Európanom majú ukázať cestu k slobode, rovnosti a bratstvu?

  • Martin  - dňa 07. 02. 2022 o 13:12

   V prvom rade Európa-hlavne krajiny čo mali v Afrike kolónie na nich zarábali a stále zarábajú. Takže hovoriť o dotovaní Afriky je smiešne. Nik nevolal Európanov vykorisťovať Africký kontinent. Migracia je dôsledkom politiky terajších mocností.

  • Mengistu  - dňa 07. 02. 2022 o 13:46

   tak nech si milych cernoskov rozdelia ex-kolonizatori a vec je vybavena

  • Germanicus  - dňa 07. 02. 2022 o 13:52

   Presne tak. Takže otázka znie prečo by sme mali znášať terajšie a budúce náklady v súvislosti s vykorisťovaním koloniálnych mocností, ktoré sú zodpovedné za súčasný stav? A prečo si stále myslíme, že budú ochotní žiť naším spôsobom životom postaveným na celoživotnej práci, vzdelaní, a prínose pre spoločnosť?

  • DD  - dňa 07. 02. 2022 o 14:28

   Európania do Afriky doniesli aj technológie, gény, európsku kultúru, kresťanstvo, zvyky a mravy, ktoré sa tam čiastočne niekde aj ujali… A čo to tam aj vybudovali… Briti zakázali a potláčali v Indii zvyk upalovať manželky spolu so zosnulými manželmi…Mnohé tie krajiny Afriky a Blízkeho východu sú vyše päťdesiat rokov potom čo ich opustili ich kolonizátori a niekde jazdia ešte na cestách z tej doby, lebo na nové sa nezmohli… A ich šéfstvo sa chodí dávať operovať do Európy…
   Mnohí tí exkolonizátori sú členovia EU, takže keď z nich budú islámske či aké krajiny, čo čaká potom nás? Islam… deal?

 3. DD  - dňa 07. 02. 2022 o 10:45

  Najprv si ich treba rozdeliť, potom prijať ešte viac, lebo potrebujú pomoc, potom treba priviesť aj ich rodiny a budeme mať podobné problémy ako v Nemecku a vo Francúzsku. V Nemecku síce potrebujú pracovné sily, ale kvalifikované a u týchto ľudí to nik nevie a privezú si svoje problémy so sebou. Neviem čo si pápež predstavuje, keď už aj teraz ubúda veriacich, či by sme sa mali obrátiť na inú vieru, alebo nás asi bude postupne najjednoduchšie postupne vymeniť? Ľudia z afriky, by mali riešiť svoje problémy u seba doma, ich sťahovanie nám prinesie ich problémy sem, nehovoriac, že pápežove výzvy môžu vážne brané naháňať kšefty pašerákom… Európe by viac pomohlo, keby sa sem sťahovali kvalifikovaný… ľudia z Honkongu keď už…

  • Mengistu  - dňa 07. 02. 2022 o 12:33

   nechapem, preco by sa sem mal ktokolvek stahovat. Zem je preludnena a ak sa aj pocet obyvatelov Slovenska prirodzenym ubytkom len znizi, bude to v poriadku. Narativy o permanentnom udrzatelnom raste su uz davno prekonane, ani nehovoriac o dristoch ako na nas starych bielych massa pridu makat mladi pocerni jadrovi fyzici a neurochirurgovia zo subsaharskej Afriky. Ked uz migracia, tak ok, limitovana, kontrolovana, najlepsie z civilizacne blizkych krajin, ak taka bude k dispozicii – ak nebude, tak radsej ziadna

 4. Martin  - dňa 07. 02. 2022 o 10:20

  Idelogicku prisnost konzervativcov? To su veci, kazdy kto nejasa nad tym, ako rozkladaju ucenie Jezisa Krista je ideologicky prisny?

 5. Mengistu  - dňa 07. 02. 2022 o 09:53

  som v nemom úžase…pápež asi považuje migrantov za smeti, ktoré si majú európske štáty rozdeliť. Tento pápež je pomýlenejší ako Borgia, len trochu z inej strany

  • Martin  - dňa 07. 02. 2022 o 13:06

   Nik Vás nenúti súhlasiť s pápežom, ale súdiť druhého by ste nemali. Ani vy nie ste dokonalý.

  • Mengistu  - dňa 07. 02. 2022 o 13:43

   kde ho sudim? Citujte ma, prosim, lebo ja som si akosi nie vedomy…s papežom nesuhlasim, povazujem ho za dobreho cloveka, ale ako papez tragedia, to je moj nazor. Ale nesudim ho.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.