23 komentárov

 1. zberateľ  - dňa 04. 02. 2022 o 20:45

  Po Putinových presunoch vojsk, je existencia NATO opodstatnenejšia, všetci cítime, že je tu a že sme bezpečnejší. K Putinovmu prekvapeniu zaujalo NATO jednotný postoj a dalo mu jasne najavo ako bude reagovať v prípade agresie na Ukrajinu. NATO vojensky nezasiahne, ale potrestá Rusko bezprecedentnými sankciami.

  Svojim spôsobom môžme byť radi Putinovej aktivite. Stmelil NATO a ja sa tak teším. A on drží kalašnikova a mieri si do vlastnej nohy. Nuž vystrel molodec.

  • Romata  - dňa 05. 02. 2022 o 19:43

   A doma su vsetci zdravi?

 2. Martin  - dňa 04. 02. 2022 o 13:52

  Vie mi niekto jednoducho vysvetlit, ze ked sme clenom NATO, SŠA su clenom NATO, naco potrebujeme extra zmluvu o ochrane s jednym konkretnym clenom NATO?

 3. Michal  - dňa 04. 02. 2022 o 08:45

  „Hej slováci“ sa rozčuľujú a vnímajú to ako zradu. Nie nie je to zrada, je to doslova vlastenecký čin a plnenie si základných povinosti člena NATO. Danko ako prospechár súhlasil s podpisom pod nákup F-16, určite provízia, ale dohodu, ktorú vyrokoval Fico s Lajčiakom blokoval. Teraz je podpísaná. To bude divadlo v parlamente teda opozícia a určite sa niekto pridá aj s koalície. Najviac sa mi páči táranie ruských politikov, keď bola sovietska a americká armáda pár metrov od seba oddelená berlinskym múrom to necítili ohrozenie, rovnako USA a RF majú spoločnú hranicu cez beringovu úžinu tam tiež necítia ruskí politici ohrozenie, ale prítomnosť US-army tisíc kilometrov od ruských hraníc na Slovensku to už ich ohrozuje. Trvalý mier zabezpečí len rovnováha vojenských síl. Na Slovensko môže prísť kedykoľvek ruská armáda tých par tisíc slovenských vojakov ich určite nezastaví, ale americké a ďalšie posádky z NATO to si veľmi dobre rozmyslia. A o to ide.

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 08:48

   Zaujimave, ze SŠA pocitovali ruske rakety na kube ako ohrozenie, ze? Pripravene kvoli tomu hadzat atomove bomby na sovietsky zvaz… Pokrytectvo americkych pritakavacov nema hranic…

  • Michal  - dňa 04. 02. 2022 o 08:56

   To nie je zaujimavé to je história. A ako dopadla Kuba pod sovietskym vplyvom, nechete tam emigrovať to bude v amerike aj v sovietskom zväze naraz.

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 11:50

   „To nie je zaujimavé to je história“
   To je teda argumentacna smrst! Proste Americania robili to iste a vyriesime to hlbokym argumentom: „to je historia“. Ja tomu vravim pokrytectvo. A garantujem ti, ze ruska vojenska infrastruktura na kube by amerike rovnako vadila aj dnes. Argumentacia ekonomikou je argumentaciou od veci.

  • Petoo123  - dňa 04. 02. 2022 o 09:15

   Stotožňujete si NATO s USA, to nie je to isté. My ako európska krajina by sme mali hľadieť v prvom rade na naše európske záujmy, nie americké. Tie sú pri všetkej počestnosti predsa len trochu odlišné.
   V prípade eskalácie situácie sa naše územie stane terčom, nie americké.
   A taktiež nie každá americká vojenská intervencia (napr. niekde na Blízkom východe) je aj v záujme Slovenska. Teraz sme im však na ne dali k dispozícii naše letiská.

  • Michal  - dňa 04. 02. 2022 o 09:27

   US army je vojensky najsilnejší člen NATO a financuje ho rozpočet USA záujmy EU a USA sú silne ekonomicky prepojené a profituje s toho aj slovenská ekonomika. Naše územie je v strede európy, takže nech sa stane čokoľvek vždy sa to týka aj našeho územia. Želania chcem byť formálne v NATO, ale skutkami neutrálny reálne nefunguje, je to schizofrenická pozícia, ktorú si obľúbila súčasná opozícia, keď boli vo vláde Fico-Lajčiak vybavovali zmluvu s US army, keď nie sú vo vláde, sú proti zmluve a voličom opozície to nevadí, že inak rozprávajú a opačne konajú.

  • pavi  - dňa 04. 02. 2022 o 09:30

   Plný súhlas.

 4. gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 08:23

  Rad by som vedel, co sa Nadovi, Korcokovi, Caputovej a Matovicovi honi hlavou. Dobre, velmi dobre vedia, ze 1) vacsina naroda je proti 2) hrubo porusuju predvolebne sluby (Matovicovo video, Nad mu vzadu pritakava, Caputovej vyjadrenie pre HS) 3) zmluva je nevyvazena, ponizujuca a nie obranna. Naozaj nerozumiem ich motivacii. Ak v pripade velkej vojny padnu na Kuchynu a Sliac atomovky a ludia budu vyhrabavat svoje popalene deti z ruin domov, tito budu utekat do SŠA aby ich slovaci neobesili.

  • Michal  - dňa 04. 02. 2022 o 08:52

   Vás najskôr ohrozovali migranti, ktorí mali znásilňovať slovenské ženy a dcéry, to bolo kriku o migrantských kôtach, potom vás údajne ohrozujú rozhodnutia z Bruselu a teraz na vás budú na vás v Malackách a Sliači padať atómové bomby. Proste trvalým strašením k úspešnému životu „akože národovca“. Už aby ste začal budovať osobný protiatomový kryt, doporučujem využiť bývalých stavebných expertov z obdobia socializmu. Radi si privyrobia k dôchodku.

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 12:01

   Ziaden argument k veci. Je vacsina proti? Je! https://tinyurl.com/2p8cuzpm A tvoja reakcia? Ziadna, ignoracia. Ved co uz taka talafatka ano nazor vacsiny obyvatelov, koho to zaujima, to za reakciu nestoji! Hrube porusenie predvolebnych slubov? Ano, samozrejme! https://tinyurl.com/3txacw9h https://tinyurl.com/24bycspy Ale ved koho by uz zaujimala taka talafatka ako hube porusenie predvolebnych slubov a teda konanie nie ze bez mandatu, ale proti mandatu?! S tym strasenim Ruskom je to velmi zaujimave. Strasit Ruskom mozete iba vy? Ty natolko doverujes Rusom a povazujes ich za takych moralnych a dobrych, ze si nevies predstavit ze by na americke vojenske zakladne na slovensku v pripade velkej vojny hodili bomby? Mas aj obraz Putina v obyvacke??

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 12:06

   Zo sveta sci-fi je predstava, ze Rusi obsadia Slovensko v konvencnej vojne, nebol si to ty kto daval cisla o DPH? Spocitaj ci pocty obyvatelov NATO a rozpocty krajin NATO na obranu a porovnaj s Ruskom. Vraviet, ze Rusi nas mozu obsadit konvencne, ked je medzi nami 40 milionova Ukrajina, ktora Rusov nenavidi, nad nami 30 milionove Polsko, ktore ma rovnaky nazor – to su proste nezmysly a strasenie. Vojsko sem Rusi ale naozaj poslat nedokazu, rakety ano. Nie ze by som si myslel, ze velka vojna naozaj hrozi, ale sanca ze sem dopadnu rakety je nekonecne krat vacsia ako ze sem pridu v konvencnej vojne. Totiz pravdepodobnost toho posledneho je nulova. A Nad, Korcok, Matovic a Caputova na hrud Slovenska pripli terc. Je mozne, ze by Rusi na nas, ako na nejadrovu krajinu (hoci v NATO) bomby ani v pripade tretej svetovej neposlali. Teraz si bud isty ze poslu.

  • pavi  - dňa 04. 02. 2022 o 09:31

   Nehnevajte sa ale neskutočne trepete

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 12:06

   Uz len nejaky ten argument.

 5. zberateľ  - dňa 04. 02. 2022 o 08:21

  Konečne je podpísaná,konečne.
  Je určite dostatočné pre pochopenie psychického stavu rusofilov, že keď Rusko presúva k hraniciam NATO 30 000 vojakov, tak sú ticho. Ak NATO presunie k hraniciam s Ruskom 3000 kričia ako pojašení. Sú dve možnosti vysvetlenia. Buď nedokončená základná škola a nezvládnuté učivo šiesteho ročníka alebo klapky na očiach.

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 08:24

   Ak rusko presunie rakety na kubu (zvrchovany stat, 1962) su SŠA pripravene vyvolat svetovu vojnu.

  • Petoo123  - dňa 04. 02. 2022 o 09:29

   NATO, teda jeho štáty sa zďaleka neangažujú len na svojom území, ale už dodávajú zbrane a vojakov aj na Ukrajinu.
   A problém z otázky bezpečnosti je to hlavne medzi veľmocami Rusko a USA.
   Ruskí vojaci sú tisíce kilometrov ďaleko od amerických hraníc a citlivých amerických cieľov. Americkí vojaci sú, naopak, v tesnej blízkosti tých ruských. To je nepomer.

 6. Knieža Myškin  - dňa 04. 02. 2022 o 08:14

  je to zradca naroda ….

  • gotroch  - dňa 04. 02. 2022 o 08:50

   O tom niet pochyb. V ucebniciach dejepisu budu raz ich fotky vedla tej Bilakovej.

  • Michal  - dňa 04. 02. 2022 o 08:54

   Nie, je to zrada len „hejslovákov“ momentálne hlavne z opozície a to je dobre, že opozícia dostala opäť frčku do nosa. Poplačte si, za stratou vašich nenaplnených demagogických ideálov.

  • pavi  - dňa 04. 02. 2022 o 09:32

   Skutoční zradcovia národa si chodia po inštrukcie na Ruskú ambasádu.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.