9 komentárov

 1. MUDr.Peter Lauko  - dňa 31. 01. 2022 o 07:45

  Vlado perfektne si to napísal, len Ti chcem pripomenúť mená, na ktoré trochu nepochopiteľne zabúdaš. Tonko Neuwirth a jeho dcéra Anka Záborská urobili veľmi veľa v tejto oblasti a predpokladám, že si to v svojej ješitnosti len zabudol uviesť. Anka Záborská v EU tri volebné obdobia bojovala za tieto práva. Mirko Mikolášik bojoval podobne a mal veľa úspechov na poli výskumu s ľudskými bunkami a podobne. Dokonca bol pri schvalovaní Lisabonskej zmluvy, kde boli naši proti. A nakoniec bol v EU aj Braňo Škrípek, ktorý bojoval za manželstvo muža a ženy a bol proti LGBT a línii Europarlamentu a bol predsedom kresťanských strán ECPM /European Christian Political Movement/ do minulého roka. Spolu s Ankou Záborskou a ďalšími poslancami Kresťanskej únie v terajšom slovenskom parlamente tieto otázky predkladajú a s takými podobnými neprajnosťami sa stretávajú. Kresťanská únia v slovenskom parlamente aj europoslankyňa Lechmanová tiež bojujú za tieto princípy. Treba písať pravdu.

  • Vladimír Palko  - dňa 31. 01. 2022 o 08:07

   O zásluhách ich všetkých píšem v knihe Levy prichádzajú. Tento článok bol o inom.

  • MUDr.Peter Lauko  - dňa 01. 02. 2022 o 07:55

   Tu nejde o ich zásluhu uvedenú v knihe. Záver článku je že nemáme na Slovensku reprezentatívnu osobnosť, ktorá by presadzovala proti EU a jej liberálnym krokom uvedenú Deklaráciu o kultúrno-etickej zvrchovanosti. Tak príklady terajšej reprezentácie:
   1. Programové vyhlásenie vlády o subsidiarite a vzťahu k EU spomínanú legislatívu uvádza. Ďalej citujem ,,Budeme dbať na dodržiavanie princípu subsidiarity a rešpektovanie našich národných záujmov, a to vrátane kultúrno-etických otázok.“ Túto vetu obsahuje tiež Programové vyhlásenie vlády.
   2. Naši kresťanskí europoslanci minimálne 3 volebné obdobia vedú tvdý zápas a reagujú na všetkých spomínaných liberálnych návrhovateľov a neboli neúspešní. Anka Záborská je predsedníčkou výboru pre europske záležitosti a tieto názory presadzuje na Rade Európy aktívne.
   3. Predložený návrh kresťanských poslancov na čele s A. Záborskou o pomoci tehotným ženám neprešiel o jeden hlas aj vďaka pasivite veriacich a kresťanských predstaviteľov mimo parlamentu.

  • volk  - dňa 31. 01. 2022 o 14:25

   Predstavte si pán doktor, že p. Palko nespomenul ani Vás. ČLÁNOK JE O INOM!

  • MUDr.Peter Lauko  - dňa 01. 02. 2022 o 08:04

   O čom inom. Veď to so všetkým súvisí. Mne nejde o to aby o mne niekto písal. Ja som ako poslanec za KDH urobil dosť pre ochranu života a suverenitu Slovenska v týchto otázkach napríklad účasťou spolu s biskupmi prot i gynekologom a propagátorom potratov a antikoncepcie.
   Z manželkou doteraz vedieme Centrum Billingsovej ovulačnej metódy na Slovensku a TeenSTAR program ako zástupcovia za Slovensko v propagovaní prirodzených metód. Boli sme v Krakowe keď tam bol Sv.otec František a mali sme tam stánok. A ubezpečujem Vás, že nás zo Slovenska nikto nepodporil.

 2. Martin  - dňa 30. 01. 2022 o 14:19

  Ďakujem, za článok. Škoda, že je autor jedným z mála, kto sa systematicky venuje tejto téme. A ďalšia škoda, že aj SR nemá výnimku z Charty práv ako Poľsko.

  • Vladimír Palko  - dňa 30. 01. 2022 o 14:33

   Tá poznámka s Poľskom je výstižná. Poliaci sa síce inšpirovali nami, ale venovali sa tomu systematicky. Na Slovensku na to nebolo síl.

  • Mengistu  - dňa 30. 01. 2022 o 18:00

   vtedy bolo v parlamente KDH, bohuzial…sa z KDH sata krestanska demokracia zapadneho razenia, cize ideovy vyluh….celkom by ma ale zaujimalo, ako sa vtedy k tomu stavali ti rozni matadori z HZDS, SNS a pod, tiez vraj narodni a konzervativni…

  • ludo  - dňa 01. 02. 2022 o 15:50

   Pán Palko, ďakujem za Vaše široké a fundovane rozbory. Ste vnímavý pozorovateľ a odborník na konzervativizmus (aj v našom prostredí). Tento článok by si zaslúžil ďalší diel (najmä záverečný odstavec), kde by sa načrtol potenciál možností pozdvihnutia nášho konzervativizmu (zdatných pokračovateľov – až je to vlastne ako tak predvídateľné). Levy sú tu, ale čo ďalej ? My tápame. Vidíte čoho sa chytiť?

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.