3 komentáre

 1. Mária  - dňa 24. 01. 2022 o 13:08

  Úplne zle p. Minárik. A.: „Epidemiologické opatrenia boli často explicitne formulované s cieľom ochrániť starších pred zdravotnými následkami pandémie“ – omyl, boli zacielené na udržanie chodu veľkých fabrík. Starí u nás boli zavretí doma s depresiami a s priemerným dôchodkom okolo 500 Eur a mnohým musela pomáhať samospráva. Starší nedostávali žiadne benefity. V sociálnej sfére, v zdravotníctve a iné profesie by bez pracujúcich dôchodcov nemal kto robiť. Kde žijete?

 2. Cogitare  - dňa 24. 01. 2022 o 11:07

  Autor sa veľmi mýli. V skupine občanov 60+ je mnoho produktívnych ľudí, napríklad lekárov, učiteľov, vysokoškolských pedagógov, umelcov, či remeselníkov a poľnohospodárov. Napísať „Keď raz politiku ovládne väčšina neproduktívnych občanov, ktorí budú uplatňovať svoje nároky voči produktívnej menšine, pre demokraciu to neveští nič dobrého“ a myslieť tým ľudí nad 60 rokov, nezodpovedá realite a iba prispieva k rozvíjaniu nezmyselného medzigeneračného konfliktu

 3. Skeptik  - dňa 24. 01. 2022 o 10:52

  Ake benefity pandemickych opatreni ziskavali obcania 60+?
  Ked autor nieco take tvrdi, mal by uviest, co mal konkretne na mysli.Inak je to len ucelove a velmi subjektivne prazdne tvrdenie.
  Alebo mal autor na mysli premiu za ockovanie schvalenu v dec2021 pre seniorov?Premietla sa len do poctov ludi, ktori prijali 3.davku vakciny.Inak sa minula zamyslanemu efektu.Preco asi ? Analyzovat to zrejme nie je ziaduce.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.