8 komentárov

 1. Michal  - dňa 19. 01. 2022 o 12:35

  To je taká sovietska klasika, odsúdeny za údajnu ekonomickú trestnú činnosť, keď sa totaliťákom a je úplne jedno či národným (nacistom), alebo proletárskym (komunistom), zdá, že už dosť vyvraždili a eliminovali ľudí s inými názormi, nastupuje obľúbená „ekonomická trestná činnosť“. Navaľnyj je tiež odsúdený za „ekonomickú trestnú činnosť“, takže hrubo zavádzate. Nacizmus a jeho bratranec komunizmus už predviedli všetko čo mohli a predv
  iedli to kolektívne, nie individuálne. Je to zločinecká vyvražďovacia demagógia a ideológia, „burina“, ktorú treba potláčať a vyničiť ako organizovanú mafiu, bažiacu po totalitnej moci a peniazoch. Nie vraždíme totalitne a súdime individuálne. To je ako socializácia strát a kapitalizácia ziskov.

  • Cogitare  - dňa 19. 01. 2022 o 14:06

   Vážený Michal, prepáčte, ale ja o voze, Vy o koze. Diskusia vyzerá ináč.

  • volk  - dňa 19. 01. 2022 o 19:41

   Pozorne som si všetko uvedené prečítal a usudzujem, že máte úplnú pravdu!

 2. Cogitare  - dňa 19. 01. 2022 o 07:54

  Sám som bol ŠtB v 80-tych rokoch prenasledovaný a „obdarila ma“ zákazom výkonu povolania z politických dôvodov. Ale toto? Namiesto stíhania skutočných zločincov, tak ako sa deje napr. v Česku, princíp kolektívnej viny v praxi? Celé zle! To sa nedialo ani v Nemecku po 2. sv. vojne, príslušníci SS a iných zložiek zločinného Hitlerovho režimu boli vyšetrovaní a súdení ako jednotlivci. Uvidíme čo na to povie Ústavný súd, prípadne Európsky súd, kam sa to určite dostane. Správne je iba individuálne posúdenie človeka a jeho činov.

  • Michal  - dňa 19. 01. 2022 o 10:59

   Hitlerove nemecko, skončilo 15 milónmi mrtvych presvedčených nacistov, príslušnikov NSDAP. Strana bola zakázaná, voliči mŕtvy, prebehol Norimberský proces, individuálne súdy voči nacistom mali spoločenskú akceptáciu. Bývalé ČSSR tak neskončila komunisti presvedčením zostali a už vychvali ďalšiu generáciu ľudí čo im splýva pojem sociálny a socialisticky. V súdnictve, prokuratúre a polícií, ešte stále pracujú socialisticko-komunistické hlavy. Ich odpoveď je vždy rovnaká, taká bola doba a zákony, nič zlé sme nerobili, slúžili sme vlasti a bolo lepšie. Kolektívna vina? Som presvedčený že represie, prenasledovanie a vraždenie konali ako organizovaná štátna skupina t.j. kolektívne a dobre to vedeli a vedia dodnes. Len dnes, tak ako v minulosti, klamú podvádzajú a tvária sa, veď mi nič. Biľaj jeden z vlastizradco, čo pozval armády v 1986 v pohode dožil v znarodnenej vile na Slavíne s vysokým dôchdkom, nemal ho kto individuálne súdiť a odsúdiť, v rodnej dedine mu postavili bustu.

  • Cogitare  - dňa 19. 01. 2022 o 12:01

   V mnohom sa mýlite. Čo sa Nemecka týka, žiadna spoločenská akceptácia nebola. Akonáhle skončila okupačná správa, skončilo aj súdenie a mnohí nacisti boli prepustení. Uvážte, možno povedať, že všetci vtedajší príslušníci SIS sú zodpovední za únos Kováča ml., alebo vraždu Remiáša? Zamyslite sa prosím. Čím sa previnili napríklad príslušníci, zaoberajúci sa ochranou ekonomiky štátu a bojujúci proti korupcii a okrádaniu štátu? Aj to bola Štb. Nie, vina a trest musia byť individuálne. Aj keď dnes súdime za účasť v zločineckej skupine, trest je za konkrétne činy konkrétneho zločinca, účasť v skupine je iba sprísňujúci faktor.

  • Samuel Mikláš  - dňa 20. 01. 2022 o 13:25

   To nie je trest, len koniec neprimeranych nevhodnych odmien.

  • Andrej  - dňa 26. 01. 2022 o 10:04

   Prepáčte, kto v ŠTB mohol pracovať s čistým svedomím? To zadupané svedomie komunisti oceňovali vyššími dôchodkami.

   Tak mi skúste úpovedať nejaký dôvod, prečo by sme my mali naďalej oceňovať spoluúčasť na páchaní zločinov vyššími dôchodkami.

   Samozrejme, som za to, aby sa okrem zrušenia tých dôchodkových výhod trestali komunisti aj individuálne za konkrétne zločiny a utrpnie, na ktorých sa spolupodieľali.

   Nie kvôli pomste to chcem, ale aby sa zobudili aj súčasní politici, úradníci, policajti, sudcovia… a nespolupracovali ani dnes na páchaní bezprávia. Aby si boli vedomí toho, že aj keď ich do niečoho núti nadriadený, alebo nezákonne hoci aj celý úrad, aj tak skôr či neskôr ponesú za svoju časť viny nejakú zodpovednosť.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.