11 komentárov

 1. Mária  - dňa 27. 12. 2021 o 19:48

  Výborný článok. Bunkové línie odvodené z ľudských tkanív (aj tkanív embryí , ktoré samozrejme neboli potratené na tento účel úmyselne) sa bežne používajú desiatky rokov nielen pri testovaní vakcín. Príde mi nepatričné, aby sa farári, filozofi alebo iní, ktorí nie sú odborníci na biomedicínu vyjadrovali k čisto vedeckým otázkam ako je nová choroba Covid, jej šírenie, prevencia a liečenie. Zapácha to pýchou.

 2. Germanicus  - dňa 24. 12. 2021 o 03:51

  „Prekáža mu, že pri ich vývoji boli použité kmeňové bunky z potratených detí. To je pravda, ale len čiastočne. Tie odobrali v 60. až 80. rokoch minulého storočia napríklad z obličiek či pľúc potrateného dieťaťa a odvtedy sa umelo množia. “

  A vari sú tie bunky iné? Tým množením sa genetická informácia predsa nemení. Možno sa skracuje ale je stále tá istá, z toho istého dieťaťa. To že to bolo dávno tento fakt nemení.

 3. Hello  - dňa 24. 12. 2021 o 00:21

  „Zároveň si uvedomme, že Sinopharm vyrába čínska firma spoluvlastnená štátom a je to vakcína na čínsky vírus, ktorý sa rozšíril z Wuchanu.
  Ten čínsky (výrobca) je jedna ruka s vládou, ktorá sa snažila šírenie nebezpečného vírusu utajiť, neváhala pri tom zneškodniť lekárov, čo o epidémii hovorili. Stále nie je vylúčené, či vírus neunikol z wuchanského laboratória atď.

  Vďaka za tento článok, tieto veci nesmú len tak zapadnúť!

 4. viliamO  - dňa 24. 12. 2021 o 00:06

  Keď už autor zacitoval o.Mariána Kuffu tak treba pripomenúť aj jeho ďalšie slová, ktoré povedal v homílii v Trnave na Novéne: „liberálny kresťamn je horší ako liberál“. Liberálny kresťan mýli ostatných kresťanov lebo vnáša do ich myslenia zmätok. Jeho problém je v tom, že neverí v Źivého Ježiša Krista a z toho potom vyplývajú aj jeho stanoviská. Chýba mu Duch svätý a tým aj schopnosť rozlišovať pravdu od lži.
  Liberál koná v rámci svojej koncepcie a tak je viditeľne čitateľný.

 5. Vi  - dňa 23. 12. 2021 o 22:29

  Čo sa argumentácie týka, autor sa ešte má čo učiť… Zneje to skôr ako jeho osobný výlev, než ako seriózna novinárska práca. Ale to sa často stáva, keď človeka pohltia emócie 😉

 6. Teofil  - dňa 23. 12. 2021 o 21:28

  Tento Hajko tu neponúka jediný relevantný argument. Rozoberanie vlastníckych vzťahov výrobcu je síce chvályhodné, ale v porovnaní s procesom výroby celkom nepodstatné.

  Manipulatívny „argument“ vyjadrený otázkou „Tam kňazovi Kuffovi neetickosť vakcíny neprekáža?“ tu nemá čo hľadať. Kuffa nemá deti, tak nerieši detské očkovanie. Je zjavné, že Hajkovi v skutočnosti prekáža konanie o. Kuffu pred prezidentskými voľbami, ostatné sú len zástupné veci.

  Dobre, že Hajko už nie je zástupcom šéfredaktora.

 7. gotroch  - dňa 23. 12. 2021 o 20:36

  Napokon: NEponuknutie viacerych druhov vakcin urcite bola chyba. Vela ludi ma vyhrady optori jedinym DNA a RNA vakcinam. Cast ludi aj proti tym, ktore maju suvis s potratom. Strategicka chyba v boji s covidom.

 8. gotroch  - dňa 23. 12. 2021 o 20:08

  Ja si myslim, ze to trocha vina cirkvi je. Keby cirkev

  – systematicky tlacila na vyrobcov a robila uz pri jestvujucich liekoch (nie iba vakcinach) jasne vyhlasenia „pouzivajte tento“, dala zoznam alternativ…. vyrobcovia by zacali posluchat, na peniaze rozumeju. Tak
  ako sa vyrobky chvalia „eko“, tak by sa chvalili „pro life“

  – sama vyrabala. Je to velka organizacia, mozno by toho bola schopna.

  Nie dodatocne, ked je neskoro sa spamatavat a hovorit ze je to OK.

 9. gotroch  - dňa 23. 12. 2021 o 20:06

  Nerozoberal sa argument samotny, ale „okolie“, vystupovanie kuffu pri ostatnych vakcinach a pod.

  „Lenže ak sa pozrieme do zahraničia, kde sa už variant omikron šíri naplno, pochopíme, že úľava bude len dočasná.“
  Zacina byt jasne ze omikron je zaciatok konca. Ved vzdy sa hovorilo, ze epidemia skonci tak, ze virus zmutuje do lahsej formy, ludia sa premoria a bude. A to sa stalo! Haloo, porovnajte juznu afriku s juznou afrikou:

  https://tinyurl.com/8epbkaxd

  Treti vrchol chyba, uz tam mal byt!

  • gotroch  - dňa 23. 12. 2021 o 20:09

   Stvrty.

 10. Robo81  - dňa 23. 12. 2021 o 19:44

  Pekny taxt, vdaka za neho

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.