Späť na články

Diskusia denníka Štandard

Zdravie nie je najvyššie dobro, všetci umrieme, hovorí držiteľ teologickej nobelovky Jean-Luc Marion

 6 komentárov

 1. majokolejak  - dňa 06. 12. 2021 o 23:25

  Vdaka za iny pohlad. Ked tu bola vtacia chripka tiez sa nakupili vakciny vo velkom, len ich nik nechcel.
  Ale pan filozof poukazuje na neprimeranu reakciu na pandemiu. Skor by sa to nemalo volat pandemia a nestrasit ludi spravami kolko ludi zomrelo, ked su to casto umrtia s kovidom, a teraz je to skor dalsi zakerny nemocnicny virus. Nemocnice casto vykazuju kovid, lebo dostanu lepsie zaplatene. V lete drzia pacientov na izolackach hoci kovid nemaju, len aby im ho poistovna preplatila.

 2. marian.i.fabian  - dňa 25. 11. 2021 o 18:59

  Chýba mi jeden rozmer: zdôraznenie, že ochrana života, zdravia mňa ako osoby je len vedľajší moment. Oveľa dôležitejšie je starať sa o to, by som neubližoval ale pomáhal bližny. Zdôrazniť, že nie pre seba, ale hlavne pre svojich blízkych sa očkujem, chodím len na nutnými vecami.
  V tej podobe je aj moje ochorenie, či smrť smútkom nie za vlastným životom, ale za tým, že nemôžem pomáhať a mojim blízkym spôsobujem smútok.
  Čo na to, pán filozof?

 3. František  - dňa 24. 11. 2021 o 15:38

  Pripraviť sa na smrť. …. samozrejme, o tom hovorí RKC tisícročia. V rámci toho je aj dodržiavanie desatora. Aj 5. prikázania – Nezabiješ, neubližuj na tele ani na duši.

  Nehazardovať so svojim zdravím ani so zdravím blížneho je aj správna príprava na smrť. Naopak hazard so zdravím je hriech a to nie je dobrá príprava na smrť. ….

  Nezdá sa mi, že by niekto očkovaním, nosením rúšok očakával, že NIKDY nezomrie. Skôr tuším iné klamy…

 4. Juraj  - dňa 24. 11. 2021 o 12:53

  Tvrdenie, že boj proti covidu a vakcinácia je zbytočné, je demogogické tvrdenie, veď zdravie a život si človek musí chrániť, je to predsa Boží dar. Všetci vieme že zomrieme, ale hazardovať so životom nemôžeme. Autor to posunul do zlej roviny.

 5. Helena Marková  - dňa 24. 11. 2021 o 12:24

  Úžasný rozhovor.

 6. Martina  - dňa 24. 11. 2021 o 10:30

  Fantastický rozhovor. Ďakujem autorovi!

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.